Str: 1 2 3 [4]
  Ispis  
Autor Tema: Upala na nozi sokolice!!  (Posjeta: 14847 puta)
austringer
Jr. Member
**

« Odgovor #45 na: 28,Studeni, 2008, 17:11:39 »

bok.Imao sam problem sa natecenom nogom kod jastreba.Promijenio sam stalak i vezice tj. elimeri podigao malo vise na nogi.Oteklina joj je bila na samom zglobu.Dobio sam savjet od jednog od naj boljih sokolara koje poznam Romana Savi?a iz Slovenije.Poceo sam mazati sa gelom koji se zove ACE za ljutsku upotrebu.(nebi smijela biti rana na nozi)I proslo joj je za tri dana.Nisam mogao vjerovati.Sada je noga ok,a ona lovi ko luda.Mozda pomogne kome ovo moje sokolarsko iskustvo.POZDRAV!
Evidentirano
falcon33
Jr. Member
**

« Odgovor #46 na: 29,Studeni, 2008, 00:07:23 »

Za cega je ta ACE krema(gel), da znam pitati u apoteci kad trazim,mozda nemaju pod tim imenom a imaju zamjenu.Jeli nesmije na ranu otvorenu???
Pozdrav!!
Evidentirano
baranjac1
Newbie
*

« Odgovor #47 na: 02,Prosinac, 2008, 10:00:25 »

Moram samo napomenuti da se ovdje ne radi o istoj stvari. bumblefoot je gadna stvar i teško se može  sanirati mazanjem razli?itim mastima. Vama treba veterinarski pregled da bi dobili prognozu i šanse za uspijeh lje?enja. Napominjem da se ovdje radi o kroni?nom procesu ( traje dugo ,?ak godinama) i gotovo uvijek nakon toga sve završi eutanazijom jer ptice na kraju uop?e ne mogu stajati na nogama. Ovo kod ovog jastreba se najvjerovatnije nije radilo o bumblefootu. Ovdje je primarni problem stopalo i stalni pritsak težine ptice na stopalo. Taj pritisak samo poti?e bujanje vezivnog tkiva koje naposljetku prožme sve tetive stopala i zglobove. Taj problem je teško riješiti samo mazanjem. Da ne zaboravim proces je prije ili kasnije paran tj. prije ili kasnije zahvati oba stopala.
Evidentirano
austringer
Jr. Member
**

« Odgovor #48 na: 03,Prosinac, 2008, 20:14:17 »

nazalost ne na ranu.samo ako je oteklina.gel ti ima analgeti?ka svojstva.
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4]
  Ispis  

Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave