Str: [1] 2 3
  Ispis  
Autor Tema: sokolarski ispit?  (Posjeta: 8372 puta)
figaro
Newbie
*

« na: 26,Veljača, 2009, 12:47:43 »

Pronašao sam u pravilniku o na?inu lova pticama grabljivicama  ovaj ?lanak :"Sa sokolarskim pticama može loviti osoba koja ima položen lova?ki i sokolarski ispit ..."
pa me zanima ukoliko netko zna da li trebam i lova?ki i sokolarski ispit ? Gdje se može položiti sokolarski ispit, jer što se ti?e sokolarskog centra u Šibeniku jedino što sam našao na netu i forumu je to da je to te?aj (nigdje ne piše da odlaziš sa sokolarskim ispitom). Da li netko može napisati nešto ukratko o papirologiji (gdje , što) da bi ?ovjek mogao normalno i nabaviti pticu i loviti.
puno hvala
f.
Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #1 na: 26,Veljača, 2009, 18:37:03 »

polozis lovacki ispit (lovacki savez u nazorovoj ulici zg ce ti dati sve info)
polozis sokolarski ispit (npr u sibeniku ili bilo gdje drugdje (engl, njem...))
napravis volijeru po pravilima za minimalne uvjete drzanja zasticenih zivotinja(pitaj ministarstvo kulture)
kupis pticu grabljivicu iz umjetnog uzgoja po svojoj privatnoj zelji (u hr ili u inozemstvu)
sokolaris i lijepo zivis do kraja zivota (btw uclani se u neku sokolarsku udrugu da bi imao nekoga tko ti iskustvom moze pomoci a
i lijepo je imati prijatelje sokolare) Cerim se
Evidentirano

Ja sam ?u is?eznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva ?e živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

sokolarstvo.blog .hr  sokolarska oprema
marijan
Newbie
*

« Odgovor #2 na: 27,Veljača, 2009, 10:11:08 »

Poštovani,

iako forum služi za izmjenu iskustava, kada se radi o pitanjima ure?enim Zakonom, postoji moralna obveza davati to?ne informacije. Za polaganje lova?kog ispita prijavite se Vama najbližem lova?kom društvu gdje ?e Vas uputiti na koji na?in ?ete pro?i obuku i položiti lova?ki ispit.

Evidentirano
figaro
Newbie
*

« Odgovor #3 na: 27,Veljača, 2009, 10:16:46 »

Hvala svima na informacijama. Izgleda da niš nejde na brzinu:-))
Evidentirano
marijan
Newbie
*

« Odgovor #4 na: 27,Veljača, 2009, 10:46:05 »

Ispri?avam se što sam prekinuo pisanje, zbog gubitka elektri?ne energije, pa je ovo nastavak teksta. U svezi sokolarskog ispita za polaganje je nadležno povjerenstvo koje je imenovao Ministar i nitko drugi. Što se ti?e položenih ispita u inozemstvu ona bi se morala nostrificirati u Hrvatskoj ,a to je mogu?e samo u slu?ajevima gdje je polaganje sokolarskog ispita izri?ito ure?eno zakonom dakle ne može se nostrificirati potvrda o položenom te?aju u Engleskoj, Irskoj i drugim državama gdje sokolarski ispit nije obvezan. U slijede?em broju Lova?kog vjesnika možete pro?itati moj ?lanak koji obra?uje komparativno lovno i sokolarsko Europe i stanje u Hrvatskoj.
Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #5 na: 27,Veljača, 2009, 18:43:59 »

Koja je razlika izmedju besplatno i džaba.
Na sokolarski ispit neides besplatno ali ideš džaba.

Dakle jedan te?aj iz drzave gdje je sokolarska tradicija neprekinuta stolje?ima i ?iji sokolari glase za sam vrh iskusnih sokolara (ali bas po svemu(Velika Britanija)),ne?e se priznati jer nije zakonom obvezatan dio skolovanja.Pa tamo je to toliko op?a stvar da su vlasti odlu?ile da netreba ispit da bi se time bavilo.
A usput gospoda koja unato? tome organiziraju skolovanja rade to vrlo pedantno jer je njihov glas u pitanju. A DOBAR GLAS DALEKO SE ?UJE.
I tu se nadje neka drzavica sa 20 godisnjom samostalnoscu da osporava vrjednost  iskustva  jedne sokolarske sile.
Pa kad smo kod silnih zakona hocemo li povuci sve rupe u njemu.Koliko sokolara lovi sa pticama iz prirode, koliko ima volijere zakonski definiranih dimenzija, koliko ima dozvolu ovlastenika prava lova.kolikom ih ima uopce lovacki ili sokolarski ispit.
A SVI SU SOKOLARI.

Evidentirano

Ja sam ?u is?eznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva ?e živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

marijan
Newbie
*

« Odgovor #6 na: 02,Ožujak, 2009, 10:08:05 »

Nije lijepo svoju državu tako potcjenjivati kako to Vi ?inite. O?ito ne želite ili ne možete razumjeti problematiku. U V. Britaniji za klasi?an lov nije potreban nikakav ispit pa tako ni za sokolarski lov sokolarski ispit. U SVIM drugim državama Europe potrebno je položiti lova?ki ispit ili ispit iz poznavanja vatrenog oružja koji se polaže pred povjerenstvima utvr?enim Zakonom a ne po te?ajevima. U sokolarstvu je identi?na situacija. Što se ti?e drugih problema koje navodite ona nisu u nadležnosti lovnog zakonodavstva, ali nije korektno da prozivate kolege sokolare da drže ptice iz prirode, osim ako niste sigurni u neovlašteno držanje ,a onda postupite po savjesti.
Godinama sam se borio za ozakonjenje sokolarstva i i uspio sam u tome bez pomo?i drugih, a ovakovim odnosom prema svojoj državi i njenom zakonodavstvu samo možemo sebi naštetiti, a morate priznati da pravo na vra?anje sokolarstva izvan Zakona ne želi niti jedan pravi sokolar.
Što se ti?e držanja sokolarskih ptica grabljivica Pravilnik koji to ure?uje nije uskladu s pravilnicima država drugih sokolarskih saveza. On obuhva?a prakti?no držanje svih životinja od klokana penja?a, slonova do ptica grabljivica. Zbog toga Hrvatski sokolarski savez dao je prijedlog donošenja posebnog pravilnika za sokolare po uzoru na europske standarde budu?i držanje ptica grabljivica po navedenom pravilniku ne odgovara iskustvenoj praksi sokolara svijeta za uspješno držanje ptica grabljivica.

Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #7 na: 02,Ožujak, 2009, 19:25:25 »

Poštovani,
opet moja malenkost.

Ne potcjenjujem ja svoju domovinu, ja sam vise realist.
Ukoliko ispit koji treba obaviti pred ministarstvom nije moguce izvesti, zar nebi trebalo naci fleksibilan nacin da se prizna skolovanje sa toga podrucja.
Hocemo li svi drzati dah dok se netko ne sjeti da i to treba poceti izvrsavati.Ili se ogromna vecina hrv sokolara grijesi o zakon svaki put kad ide loviti sa sokolima.
Želite li da se zbog tromosti pravne države zaljubljenici u sokolarstvo bave sokolima bez ikakvog stru?nog vodstva i pomo?i koje se krade na takvim te?ajevima.

Niti jednog kolegu nisam prozvao (ako jesam recite mi njegovo ime), da neovlasteno drzi grabljivicu. Rekao sam da imaju ptice iz prirode.
A pravilnik navodi da sokolarska ptica mora biti iz umjetnog uzgoja.Što se ti?e savjesti ja sam ?ist.Sve takve kolege sam upozorio na posljedice.Ostalo je na pravno državi.

Znam da ste puno doprinjeli Hrvatskom sokolarstvu.No vremena se mijenjaju pa treba nekada prihvatiti savjete mladjih koji druga?ije vide razvoj situacije i mogu predvidjeti puno opsezniji zaplet.Zajedni?ki problemi mogu biti rjeseni na vise nacina.
U jednom razgovoru sa  D uvidjeli smo razlike i vjerujem da bi svjeza krv rjesila mnoge nesuglasice.

Držanje grabljivica.

Slazem se da pravilnik nije po mjeri sokolara.No i nije tu da bi ugadjao sokolarima nego sokolovima.
A ovakav je vrlo dobar za ptice jer im daje vise prostora( a svima nam je dobrobit ptica na prvom mjestu).

Recite mi koliko ste sokolara kontaktirali za mogucu zajednicku verziju tog sokolarskog ispita.Mozda bi ne?ija ideja pomogla boljem razumjevanju.
Ili vam nesto promakne.
Vi to jos niste ucinili.
Ukoliko ne kontaktirate dodatne subjekte na podrucju to ce samo dokazati da na svoju ruku vrsite djela u ime Sokolarskog saveza.
I dok se pojedinci tako ponasaju nikad necemo biti ujedinjeni.
A moramo se ujediniti.

Nadam se da je ovo svim citateljima pomoglo razbistriti velicinu konfliktnih situacija medju hrvatskim sokolarima.

Tomislav
Evidentirano

D
Administrator

« Odgovor #8 na: 03,Ožujak, 2009, 12:40:26 »

Stalno se spominje dobrobit ptica, pa zar priznavanje nekakvog te?aja ( bilo da ga je vodio Ivica Ivi? ili John Doe) ne može i?i na štetu štetu ptica? 
Pogledajte malo internet stranice europskih i svjetskih sokolara, klubova, saveza. Ve?ina njih nudi sokolarske te?ajeve ali i navode da su ti isti te?ajevi PRIPREMA za sokolarski ISPIT !!!
Ako ve? težimo dobrobiti tih istih ptica zašto se ne bi moglo provjeriti to ste?eno znanje pa bez ikakve grižnje savjesti prepustiti sokolaru skrb nad pticom.

Moram priznati da me iznenadila izjava o samovolji u ime Saveza. Naime,  u važe?em pravilniku dopušten je lov isklju?ivo s pticama iz umjetnog uzgoja. Savez je jedini   reagirao i tražio izmjenu, me?u ostalima i te to?ke. Da se radi o samovolji pojedinaca, trudili bi se da tako i ostane, jer kao što i svi znaju, to ide u prilog nama kao uzgajiva?ima. Isti taj pravilnik su pojedinci uspjeli progurati isklju?ivo iz vlastitih interesa a sada kada se pokušava uskladiti hrv zakon sa zakonima EU sada to nekome ne odgovara?!?  Upoznati ste sa ?injenicom da je lov s pticama iz prirode  uglavnom dozvoljen pa ?ak i uzimanje odre?enog broja ptica iz prirode (npr. jastrebova u blizina fazanerija i sl.) ali nama to ne odgovara?!?  Zašto nam nije u interesu dobiti više sokolara?   Ili ?emo se voditi sitnim interesima kako bi netko prodao pticu? Nije li to samovolja pojedinaca i guranje iste u pravilnike? A da bi apsurd bio još ve?i, zagovornici lova isklju?ivo s pticama iz umjetnog uzgoja, love i fotografiraju se u lovovima sa tim istim nepoželjnim pticama...

Sokolarskim ispitom (koji je svugdje više-manje isti samo prilago?en) i nepriznavanjem te?ajeva kao ispita složila se sokolarska europa  ali nama (pojedincima) to ne odgovara?!? 

Lijep pozdrav
Danimir
Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #9 na: 03,Ožujak, 2009, 18:46:28 »

Naravno da ima kukolja u zitu .To je normalna stvar. Ali kad netko jednom polozi ispit u nekoj drugoj državi , hoce li morati polagati ispit svaki put kad bude negdje isao loviti sa sokolima u goste jer jedni necemo drugima priznavati ispite.Kako bi bilo da vozacku moramo raditi u Sloveniji, Austriji , Njema?koj da bi dosli do Nizozemske.Samo zato jer je njihova ispitna nkomisija vidjela da imaju 2 znaka razli?ita od drugih drzava. Prokleta birokracija.
Zašto nemozemo imati slobodu gdje cemo poloziti sokolarski ispit.Zašto Sokolarski savez mora imati tu nekakvo prvenstvo.Koliko puta treba pojedinac dokazivati svoju vjerodostojnost.

Nesmijemo uzimati jedinke iz prirode ...NIPOŠTO.
Navesti ?u dva primjera.
Austrija
Imaju pravo uzimanja iz prirode.Ako se nevaram 7 jedinki godišnje.Za po?etak svi se posvadjaju tko ?e dobiti te jastrebove. Onda ih napadnu sa svih strana zeleni zastitari prirode kako ionako vrstu koja je zašti?ena dodatno ugrozavaju posezanjem u ugrozenu populaciju. ?emu davati argumente protiv sokolarstva.
Nakon takvog odobrenja za oduzimanjem iz prirode za potrebe sokolarstva dolazi dozvola za odstrel odre?enog broja jedinki.
A tko ce odstreljivati...LOVCI.Pa budimo realni i priznajmo da nasi lovci (svaka im ?ast na drugom podru?juu), nerazlikuju jastreba od skanjca , niti vjetrusu od sivog sokola. Pa krene masovno puskaranje po svemu sta ima zakrivljen kljun.

http://alpinebirds.blogspot.com/2009/01/will-shooting-240-raptors-really-help.html

A nakon toga krenu ovakve akcije protiv lovaca i svega sto se veze za lovstvo, pa s time i sokolarstvo.

http://www.wwf.at/de/menu260/artikel1005/
http://www.birdforum.net/showthread.php?t=131879

Slovenija
Zbog nedore?enosti Zakona o o?uvanju prirode(ZON) doslo je do ogromnog sukoba sa lokalnom vlasti(ARSO) i tamosnjim drustvom za promatranje ptica(DOPS).
U zakonu je zabranjeno drzanje svih zasticenih vrsta , pa tako i grabljivica.I Jos tocnije rasprava se vodila oko definicije slobodnozivece vrste i slobodnozivece jedinke.To je zaustavilo Slovensko sokolarstvo u razvoju zadnjih 5-6 godina. Zahvaljuju?i ogromnim zalaganjima g. Romana Savi?a , Boruta Omahena, Primoza Briškica, Vlade Tavzesa te nekolicine manje upletenih rješena je bitka koja ih je mu?ila.Nije ostvareno sve sto je zeljeno.Zabrenjeni su hibridi.Moze se nazalost loviti samo sa autohtonim vrstama(redukcija slobode).
I sad dobro razmislite vrijede li tih par jasterebova ili koje vec vrste zelite oduzimati iz prirode svega sto sada imamo.Svu ovu slobodu da imamo koju god zelimo grabljivicu . Zelimo li se bosti s rogatim .

Zelimo li sami pokrenuti kraj sokolarstva samo zato da bi par ljudi dobilo grabljivice.Jedino ekonomsku dobit nekolicine vidim kao razlog da se trazi oduzimanje iz prirode.Uostalom kakve to ?lanove  mi zelimo privu?i u sokolarstvo .Netko tko  cjeni pticu jer je za nju radio no?nu smjenu mjesec dana ili tko nije isao na godisnji odmor, znat ?e ju znati cjeniti.Dok neki gotovan moze pomisliti pa budem ju pokusao utrenirati pa ako prodje dobro ,ako ne...Mogu uvijek iz prirode uzeti.Ima badava.
Netreba nam kvantiteta sokolara ve? kvaliteta.

Pa dajte pokazite sliku nekog sokolara koji se tako slikao pa cemo ga upitati.
Ni jednu svoju tvrdnju niste nikakvim nezavisnim materijalima potvrdili.Samo navedete... ima tamo negdje.

Koja se to europa slozila.Molim primjer.

S nestrpljenjem ?ekam Vaš odgovor.
Evidentirano

austringer
Jr. Member
**

« Odgovor #10 na: 04,Ožujak, 2009, 06:24:58 »

Jako je zalosno sto je u Hrvatskoj sokolarenje tu di je je.A tako ce i biti sve dok svi skupa ne sjednemo za stol i probamo se dogovoriti(e tu nastaje problemDOGOVOR).Susjedne nam zemlje kao sto je Slovenija,Madjarska,Italija su jako daleko ispret nas samo zato jer su sokolari nasli zajednicki jezik.Nadam se da cemo se i mi uspijeti dogovoriti nesto.Ocito da nekim pojedincima odgovara da je to tako kako je.Za sokolarski ispit sam cuo i citao u lovackom vijesniku pred par godina.Zalosno je sto jos dan danas neznam kome se moram obratiti u vezi ispita.PIse u previlniku Hrvatskog lovackog saveza da onaj ko ce se htjeti baviti sokolarenjem  polagati ispit pred ministrom i komisijom.A do toga se nazalost nemoze doci.Bitno je samo da pise i na tome ostaje.
Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #11 na: 04,Ožujak, 2009, 09:16:24 »

Sokolarstvo u Hrvatskoj ima idealnu podlogu.
Imamo Udruge , Klubove i Savez.Idealnu definiciju sokolarstva u zakonu i pravilniku.
Sve imamo i nekima jos to nije dosta.
Savez je po?eo komplicirati sa ispitima i odbacivanjem onih koji su polozili  skolovanje iz vlastitih moralnih pogleda.
Nitko ne kaze da se netreba polagati ispit pred pravilnikom definiranim subjektima, vec je problem u priznavanju dosadasnjih ispita.
Jos uvjek se ceka da vodstvo saveza sazove sastanak svih sokolara i sokolarskih pravnih osoba.
A kako predsjednik saveza vec nakog drugog posta odbacuje nastavak konverzacije sumnjam da ce do toga i doci.

Evidentirano

D
Administrator

« Odgovor #12 na: 04,Ožujak, 2009, 13:42:30 »

Pozdrav svima,

Prvo trebam naglasiti da samo ?itanje teksta nije dovoljno, treba ?itati sa razumijevanjem, jer kao što vidim ovdje se „miješaju lon?i?i“.

Nitko nikada nije spominjao nepriznavanje ispita ve? nepriznavanje te?aja! A to su dvije potpuno razli?ite stvari.
Npr. osoba x poha?a jednodnevni (petodnevni) te?aj sokolarstva  ( a takvih te?ajeva ima i u Hrvatskoj – i reklamiraju se na internetu),  tu istu ve?er dobije „diplomu“  a ta ista „diploma“ ?e se priznati kao položen ispit ?!?  U postu br.4 piše, citiram: "Što se ti?e položenih ispita u inozemstvu ona bi se morala nostrificirati u Hrvatskoj ,a to je mogu?e samo u slu?ajevima gdje je polaganje sokolarskog ispita izri?ito ure?eno zakonom..."

Nostrifikacija – dati nekoj ispravi pravovaljanost doma?e isprave (opet Ani?)
Mislim da više ne bi trebalo biti nedoumica oko priznavanja ili nepriznavanja ispita.

Druga kriva interpretacija je oko ptica iz prirode. Kada sam spominjao uzimanje iz prirode poslužio sam se rje?com „?ak“ s kojom sam samo želio istaknuti krajni primjer. Nikako nisam za uzimanje ptica iz prirode ali koliko mladih ptica godišnje prona?u lovo?uvari, šumari, zaljubljenici u prirodu (nakon sije?e stabala, nevremena i sl.) i predaju ih sokolarima, centrima za zbrinjavanje itd. Za takvu mladu pticu, puštanje u prirodu odmah nakon othranjivanja je gotovo sigurna smrt. A to nitko ne želi.

Savez ne donosi zakone. Donosi ih Sabor. Savez ne može formirati komisiju kako bi se održali ispiti ve? tu istu komisiju formira  Ministar.  Nemojte optuživati Savez za probleme s kojima se svi susre?emo jer za to su „zaslužne“ neke druge osobe koje su , opet se ponavljam, gurale vlastite interese i polagali nade u vlastiti probitak.. Stoga frustracije i nezadovoljstvo (i zahvalu za trenutno stanje) adresirajte na pravu adresu.

Smatram se kulturnim i poštenim ?ovjekom stoga mi nije ni na kraj pameti prozivati i iznositi imena (a pogotovo ne kolega i prijatelja) kako ni u prethodnom odlomku tako ni u ovom. Re?i ?u  samo da je dovoljno pogledati fotografije koje se nalaze i na ovom forumu (a ima ih i na drugima). Ili je najjednostavnije zažmiriti na stvari koje nam ne odgovaraju.

Kada smo ve? kod imena, ovdje ?u se osvrnuti na „misterioznog“ gospodina kojem je jako pao ugled u Hrvatskoj. Naime, radi se o g. J. Hiebeleru a fotografija je snimljena u dvorcu Rosenburg, gdje se održavaju razni seminari i gdje dolazi svjetski sokolari i predava?i i nitko nema prigovore na na?in držanja ptica osim...
http://www.falknerbund.com/content/index.php?option=com_content&task=view&id=244&Itemid=87

Tomo, imao si i sam prilike nedavno biti u ?eškoj. Jesi li se raspitao o uvjetima polaganja sokolarskog ispita? ?ešku navodim kao primjer jer se odli?no služim ?eškim jezikom i sposoban sam pro?itati ( i razumjeti) pravilnike i zakone. U ?eškoj NE priznaju te?ajeve kao ispite a ista ili sli?na situacija je u ostalim zemljama ?lanicama EU o ?emu ?e Marijan, kao što je  ve? i  rekao, napisati ?lanak u Lova?kom vjesniku.

Skupština Saveza ?e se održati a obavijest o vremenu i mjestu održavanja ?e biti objavljena na stranicama Saveza gdje ?e svi mo?i iznijeti svoje prijedloge, upite i savjete (kao i do sada).  A što se ti?e Marijanovog nastavka konverzacije, uvi?am (doduše, treba mi vremena) da je u pravu jer koliko god se trudim objasniti neke stvari, jednostavno ne dopiru tamo gdje bi trebale ( i kako bi trebale) a vremena baš i nemam za kopanje po internetu i objašnjavanja o?itih i ve? napisanih stvari. Uostalom, ?ekaju me moji „komadi“.

LP
Danimir
Evidentirano
austringer
Jr. Member
**

« Odgovor #13 na: 04,Ožujak, 2009, 18:54:13 »

Pozdrav.Zanima me dali smije imati sokolar drzati pticu bez sokolarskog ispita?Hvala.
Evidentirano
Petrinja Saker
Jr. Member
**

Sokolar do boli

« Odgovor #14 na: 04,Ožujak, 2009, 19:07:48 »

Pa nakon svakog te?aja razumljivo je da se ne?ime treba dokazati ste?eno znanje.Tu se slazemo.Neslazemo se da taj ispit treba raditi Savez.I neslazemo se da se ne priznaju ispiti drugih organizacija.Trazimo slobodu izbora.

Taj Ani? je neki mrak frajer , kao da je rje?nik napisao.

Nema nedoumica .Savez ?e priznati samo one ispite koje vodstvo odlu?i.A ovo do sada je proliveno mlijeko.

Ptice koje su dane na skrb zastitarima , uto?ištima ili sokolarima nesmiju se koristiti u lovu jer nisu iz umjetnog uzgoja.A to sto ce ih netko imat doma u volijeri i brinuti o njoj je druga stvar.Takva osoba nemora ni biti sokolar.Za nahraniti pticu i brinuti se o njoj dovoljno je imati ljubavi za to.Samo za držanje ptice grabljivice potrebno je odobrenje min istarstva kulture  i adekvatne volijere.Za lov je opseznija papirologija.

A tko ?e biti u komisiji koju donese ministar?Ho?emo poga?ati?

Pa sto se tice posjetioca i drzanja ptica u tom dvorcu ...
Mislim da se drze one stare ..Pametnom netreba govoriti, budali je uzalud.(Ne zelim re?i da je on budala.)
Ako gospodin smatra da je to dobro njemu na ?ast.Pa ne?u mu ja ici pametovati kako da on parkira svoj auto.

U ?eškoj nisam pitao za polaganje ispita jer sam ja svoj polozio  u  jednoj drugoj drzavi i sa znanjem koje sam ukrao o trojice vrhunskih mentora mislim da mogu uzdignuta ?ela hodati sa sokolom na ruci.

Tvoji i marjanovi komentari se dobro ?uju i padaju na prave adrese. Ali ne razumijemo takav stav .Ako sada nemate vremena za ovaj dijalog koji mozemo raditi kada nam puhne, kako cete izdvojiti vremena na toj recimo skupštini.

Uostalom zašto se to mora raspravljati na skupstini . Zašto se to ne rješi na jednom sastanku.Glavnina Hrvatskih sokolara  ne priznaje takav usiljeni Sokolarski savez.Dogovorimo sastanak svih udruga , svih klubova .pa napravimo glasanje kojim smjerom zelimo da ide sokolarstvo.

Napomenuo bih da mnogi ne prate stranice saveza i za takav vazan sastanak bilo bi adekvatno osobno ili pisanim putem obavjestiti upravu klubova i udruga.

Ovo sa komadima netko bi mogao shvatiti kao zoofiliju. Cerim se

Tomislav
Evidentirano

Str: [1] 2 3
  Ispis  

Skoči na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave